CSS Template

(АУДИО) 3 то Ноемвриска диплома за Валентина Пурдеска – легендата на прилепското карате

382
Avtokontrol1

Над 30 години во каратето, репрезентативка на Македонија, 100 тици награди и признанија, медалји, меѓународен судија од ранг на европско и светско ниво, сопственик на карате клубот Бонсаи, карате педагог низ чии раце поминале генерации млади, и сеуште е активна исто како на почетокот – Валентина Пурдеска.

Секогаш е голема конкуренцијата за Третоноемвриските награди, но овој пат со сигурност ако се работи за спортот – наградата е повеќе од заслужена, дури и повеќе, признанието требаше да биде во рацете на Пурдеска многу одамна.

Во емисијата „Жешко столче“ непосредно пред доделувањето на најпрестижното признание на 2 ри ноември беше гостинка, заедно со нејзиниот внук, исто така вљубеник во каретото и активен спортист Дамјан Ристески.

 

semm
Vivafarm
Farma Dolneni