CSS Template

Прилепчанец си турил гориво со фалсификувани пари и си заминал

618
Avtokontrol1

Прилепчанец си турил бензин за 3.000 денари со лажни банкноти и си заминал.  Во полициската станица во Валандово, синоќа окоу 22 часот е пријавено дека на бензинска пумпа кај село Удово, возач на патничко возило „фолксваген пасат“, со прилепски таблички, за гориво платил со лажни бакноти.

Подоцна е утврдено дека тој употребил фалсификувани банкноти од по 1.000 денари. Од полицијата велат дека е започната истрага за случајот.

semm
Farma Dolneni
Vivafarm