CSS Template

Во сообрајќана несреќа кај Тополчани загина 46 – годишен Битолчанец

834
Avtokontrol1

46-годишен Битолчанец го изгуби својот живот во сообраќајна несреќа која се случила денеска на пладне на магистралниот пат Прилеп – Битола кај селото Тополчани.

Околу 12:40 часот на магистралниот пат Прилеп – Битола кај селото Тополчани сообраќајна незгода настанала помеѓу ПМВ „Опел астра“ и ПМВ „Цитроен Берлинго“, управувано од 46 годишно лице од Битола кој го изгубил животот, но во сообјраќајката повредени се и четири лица кои се пренесени во болницата во Битола и според првичните информации на полицијата тие не се во животна опасност.

Поради ова, сообрајќајот на магистралниот пат Прилеп-Битола беше во прекин во двата правци, информираа од АМСМ

semm
Vivafarm
Farma Dolneni