CSS Template

Двајца повредени во сообраќајна несреќа на патот Битола – Прилеп

598

Сообраќајна несреќа во која повредени се две лица се случила вчера околу 21:15 часот на патот Прилеп-Битола, на место викано „Бучила“.
Од МВР информираат дека во несреќата учествувале товарно возило „Цитроен“ со штипски регистарски ознаки, управувано од В.Г.(57) од Радовиш, и патничко возило „Сузуки Свифт“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од Д.Б.(31) од Прилеп.
-Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил В.Г., а со телесни повреди се здобил Д.Б. по што биле пренесени во Градската болница Прилеп за укажување на лекарска помош, велат од МВР.
Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од Полициската станица Прилеп.

semm
Vivafarm
Farma Dolneni