CSS Template

Прилеп: 4 случаи на новозаболени од коронавирус, две лица оздравеле

337
Avtokontrol1

Во општина Прилеп денеска, сабота 27 јуни, повторно има новозаразени од Ковид 19. Според информацијата за состојбата со коронавирусот во општина Прилеп, од општинската прес служба,  за последното деноноќие регистрирани се 4 случаи на новозаболени од коронавирус, а две лица оздравеле од заразната болест.

Бројот на активни случаи со КОВИД-19 изнесува 22, Од нив, 15 лица се наоѓаат на домашно, а 7 на болничко лекување.

semm
Farma Dolneni
Vivafarm