CSS Template

Македонскиот пејач Стефан Спироски наскоро со своја песна (ФОТО)

Македонскиот пејач Стефан Спироски со нова песна за фановите

232

Дваесет и четири годишниот стружанец со ангелски глас Стефан Спироски наскоро со своја авторска песна, подарок од хрватската музичка звезда Антонија Шола која се погрижи да го напиши текстот а исто и нејзино дело е и музиката за песната.

Македонскиот пејач претходно во свој стил ги отпеа музичките хитови “Имаш ме ” , “Могли смо све” како и македонската “Јано мори ”

Инаку нашиот Стефан , за новата песна која со нетрпение ја очекува ќе подготви и видеозапис кој секако ќе биде презентиран и на нашиот портал www.radiopela.mk.Тој за Радио Пела вели дека многу му е мило што неговите препеани песни ги слуша на брановите на нашата фрекфенција 96,8 ФМ.

semm
Vivafarm
Farma Dolneni