CSS Template

Успех за историја : Првата дама во машкиот фудбал тргна со триумф (ФОТО)

86
Avtokontrol1

Триумф за историја , успех за паметење, првата дама во машкиот фудбал Драгана Костова која го предводи фудбалскиот клуб Фк Росоман 83  во првото коло запиша триумф за својот клуб,Росоман славеше над  Слога Виница на домашен терен со резултат 2:1 во Втората лига – Исток.Стрелци на головите за домашниот состав се Антонио Јанев и Блаже Темков.  Ова е триумф и победа за историја во мак фудбалот , зашто за прв пат во еден официјален натпревар , жена предводи машки фудбалски клуб.Ние искрено и посакуваме многу успех на Костова , која паралелно е членка на женскиот фудбалски клуб Деспина од Прилеп.

Фото : ФК Росоман 83

semm
Vivafarm
Farma Dolneni