CSS Template

Петта по ред победа на ЖФК Деспина

130

По пет одиграни натпревари во првата македонска женска фудбалска лига, ЖФК Деспина оствари петта победа по ред  против екипата на Борец, во натпревар кој што беше предвидлив уште пред почетокот. Поради тоа на вчерашната средба, стручниот штаб им даде шанса на младите и талентирани фудбалерки , кои ја оправдаа довербата и  својот талент.
Стрелци на 12 те голови во мрежата на Борец беа:Јана Чубриноска ⚽️⚽️⚽️⚽️⚽️, Кате Милеска⚽️, Михаела Настеска ⚽️ и Ангела Стојкоска⚽️.

semm
Vivafarm
Farma Dolneni