CSS Template

Почина едно лице, девет се новозаболени

87
Avtokontrol1

Од Центарот за јавно здравје информираат дека денеска во општина Прилеп има 9 случаи на заболени од коронавирус, а 6 лица оздравеле од заразната болест

Од последици на коронавирусот, починало едно лице на 71-годишна возраст;

Бројот на активни случаи со КОВИД-19 изнесува 134. Од нив, 106 лица се наоѓаат на домашно, а 28 на болничко лекување;Вкупниот број на заболени од вирусот од почетокот на пандемијата изнесува 552;

semm
Vivafarm
Farma Dolneni