CSS Template

Дерби натпреварот во Струмица во корист на Прилепчанки

126
Avtokontrol1

ЖФК Победа ја донесе победата од дерби натпрварот во Струмица, меѓу ЖФК Тиверија – ЖФК Деспина 1:2 (0:0). Стрелец на двата гола за прилепчанки ,Ангела Стојкоска ⚽️⚽️

Натпреварот се одигра во рамките на Првата македонска фудбалска лига во осмото коло. И, двете екипи покажаа одличен фудбал и потврдија дека заслужено се во горниот дел од табелата. Во целиот тек на дерби натпревар во Струмица, против одличната екипа на Тиверија, Прилепчанки доминираа, но прествртот резултираше во финишот на натпреварот.

И,залужено , фудбалерките на ЖФК Деспина – Прилеп моментно се наоѓаат на првото место на табелата од ПМЖФЛ ,со 21 бод,со осум одиграни натпревари во кои имаат само еден пораз ,сто како и второпласираната екипа ЖФК Скопје 2014

semm
Farma Dolneni
Vivafarm