CSS Template

Три гола во мрежата на Росоман – Победа до нови бодови (ФОТО)

Победа попладнево на стадионот на Паркот на Револуцијата , рутински триумфираше со резултат 3:0 против Росоман 83. Гостите иако мотивирано истрчаа на теренот сепак прилепчани знаеа како да го искористат секое невнимание на гостите во својот…

Забава под отворено небо – “Pletvar Outdoor Festival” ( ФОТО)

"Pletvar Outdoor Festival" и во вториот ден од своето првогодишно постоење нуди многу забава , атрактивни дисциплини и целосно дружење под отворено небо. Забава за сите оние кои ја сакаат авантурата и се љубители на природата.Така беше и…

Успех за историја : Првата дама во машкиот фудбал тргна со триумф (ФОТО)

Триумф за историја , успех за паметење, првата дама во машкиот фудбал Драгана Костова која го предводи фудбалскиот клуб Фк Росоман 83  во првото коло запиша триумф за својот клуб,Росоман славеше над  Слога Виница на домашен терен со…

ГАЗИ МАЛИ – музичко освежување на јутјуберската сцена (ФОТО + ВИДЕО)

Една од најмладите јутјуберски атракции во Прилеп и Македонија , Влатко Димески познат како  Влатко 19, го оствари својот сон, ја презентираше со видео запис својата песна Гази Мали, инспирирана од јутјуберската треска која владее кај…

Конечно : Велосипедистите на “точак” и на трка – започнува сезоната (ФОТО)

Во организација на велосипедската федерација на Македонија и велосипедскиот клуб МВК Велес викендов во главниот град се организира државното првенство поединечен  хронометар за категориите мастерс , јуниори , сениори , жени и кадети.Трката…

Прилеп: Еден новозаболен од Ковид 19, во изолација 51 лице

Денеска Вторник 11- ти Август 2020 година според информацијата од Центарот за јавно здравје  во општина Прилеп има еден нов случај на коронавирус, а од заразната болест оздравеле 4 лица.Активните случаи се во бројка од 38, од кои 25 се…

Започнуваат пријателските дуели на Победа (ФОТО)

Откако стартуваа со подготовки фудбалерите на Победа одработуваат тренинзи на паркот на револуцијата  и веќе се подготвуваат да одиграат и пријателски натпревари.Првиот од низата е утре со Кожув во Гевгелија а наредната недела противници се…

РК Прилеп ги доби противниците за новата сезона (ФОТО)

Екипата на Прилеп ги доби противниците за престојната сезона во Супер Лигата. Во новата сезона од Супер Лигата екипата на Прилеп ќе игра во групата Б заедно со Металург, Работнички, Младост Богданци, Тиквеш, Бутел Скопје и Еурофарм Пелистер…

Балкански изум-вода+забава+камион (ФОТО)

Кога сте камионџија и кога во лето немате работа а така ви лежат камионите и чекаат за нов товар , тогаш летото треба да си го направите интересно.Такво нешто направил хрватот Иван Вукоје кој создал воден свет во својот камион. Се собрал со…

Македонската фолк дива Стефановска грми во “Nude” издание (ФОТО + ВИДЕО)

Да не ја заречиме , ама македонската фолк дива Татијана Стефаноска изгледа фантастично и е во топ форма. Со своите нови фотки ги изненадува  фановите , а за изгледот нема збор. Фасцинантно , се наместо, се во ново "nude" издание , со многу…