CSS Template

Летечкиот Нестороски ја задрма старата дама (ФОТО + ВИДЕО)

Гол на прилепскиот голгетер во вистинско време

54
Avtokontrol1

Илија Нестороски постигна фантастичен погодок против Јувентус и го најави пресвртот на Удинезе а воедно ја одложи шампионската промоција на Јуве. Црнобелите мора да триумфираат уште еднаш до крајот за да бидат старонови шампиони на Италија, но за тоа ќе почекаат до наредното коло кога ја имаат првата меч топка. Вечерва Нестороски во 50 минута и Фофана во судиското надополнување му пресудија на Јувентус. Со овој триумф Удинезе и теоретски го обезбеди опстанокот.Во продолжение и најинтересните моменти од оваа пресметка и реакцијата на португалскиот коментатор на летечкиот погодок со глава на Нестороски.

 

semm