CSS Template

РК Прилеп ги доби противниците за новата сезона (ФОТО)

49
Avtokontrol1

Екипата на Прилеп ги доби противниците за престојната сезона во Супер Лигата. Во новата сезона од Супер Лигата екипата на Прилеп ќе игра во групата Б заедно со Металург, Работнички, Младост Богданци, Тиквеш, Бутел Скопје и Еурофарм Пелистер 2. Во првото коло екипата на Прилеп е слободна а  во второто коло на домашен терен доаѓа екипата на Металург.

semm