CSS Template
Ознака

фудбал

ФК „Преспа“ слави сто години

Историја од еден век! Фудбалскиот Клуб “Преспа“ од Ресен денеска ќе прослави  100 години од постоењето. Одбележувањето ќе се случи во 19,оо ч. на Градскиот плоштад во Ресен, каде што е планирано да се доделат  благодарници и признанија за…

Победа на тест за опстанок со Вардар

Натпреварот во Охрид започнува денеска, во 15:30 часот. На стадионот „Билјанини извори“ во Охрид, во 26. коло од ПМФЛ, домаќин е Победа , а противник е македонскиот вицепрвак Вардар. Иако, Победа е во незавидна положба ,со оглед на тоа…