CSS Template
Ознака

РК Прилеп

РК Прилеп шестти на турнирот во Струга

На струшкиот ракометен турнир „Струга 2020“ , на кои учествуваа осум екипи , РК Прилеп го освои шестото место по денешниот пораз од екипата Бутел - Скопје (23-25) . Ракометарите на Прилеп предводен од Кузманоски на овој турнир можеби не…