CSS Template

Тешка сообраќајка кај Ропотово

739
Avtokontrol1

На регионалниот пат Македонски Брод – Прилеп, околу еден километар после сeлото Ропотово, вчера во 16.40 часот патничко моторно возило „опел астра“, со прилепски регистарски ознаки, управувано од М.Т.(66) од Прилеп, излетало од патот.
На местото на несреќата починал сопатникот В.Т.(71) од Прилеп, додека возачот се здобил со телесни повреди и бил пренесен во Градската општа болница Прилеп за укажување на лекарска помош.
Извршен бил увид од Јавен обвинител и увидна екипа од полициската станица Прилеп.

Farma Dolneni
Vivafarm