CSS Template

Црна хроника: Уценувана малолетничка – ограбена жена кај железничката во Прилеп

140
Avtokontrol1

Вчера , 32-годишна жена од прилепско село пријавила во Одделението за внатрешни работи Прилеп дека нејзината малолетна ќерка била уценувана од лице од Скопје.

Според пријавеното, лицето го уценувало девојчето дека ќе објави нејзини фотографии на социјалните мрежи доколку не остварат средба. Од МВР велат дека се преземаат мерки за расчистување на случајот./Makfax

На 13, пак, во четвртокот , во 05.00 часот, во Одделението за внатрешни работи Прилеп, А.Д.(50 години) од Прилеп, пријавила дека околу 02.30 ч. на Железничка станица – Прилеп, едно лице со употреба на сила ѝ одзело пари и златно ланче, по што побегнало.

Се работи на расчистување на случајот.

semm
Vivafarm
Semafor
seishin
Farma Dolneni