CSS Template

Започнуваат пријателските дуели на Победа (ФОТО)

96
Avtokontrol1

Откако стартуваа со подготовки фудбалерите на Победа одработуваат тренинзи на паркот на револуцијата  и веќе се подготвуваат да одиграат и пријателски натпревари.Првиот од низата е утре со Кожув во Гевгелија а наредната недела противници се Росоман и Слога Виница.Тренерот Дарко Крстески на располагање има дваесет и четири фудбалери главно прилепски фудбалери кои ќе го понесат товарот во пресрет на натпреварите во новата сезона.Повратници во екипата се Стомнароски , Петроски , Димоски и Бошески

 

semm