ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Максималната температура денеска до 42 степени со УВ индекс 10

115

Утрово 16 степени се измерени во  Прилеп, ,највоски 21 во Дојран. Во текот на ноќта времето беше ведро, утрово е сончево, понекаде со слаб ветер од променлив правец.

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло, со слаб до умерен ветер од јужен правец. Максималната температура во Прилеп ќе биде во интервал од 34 до 42 степени.

Денеска на цела територија ќе биде активно портокалово ниво на опасност од високи температури.

УВ индексот ќе изнесува 10.

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе