ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Балканско првенство за ветерани 27 – 29 октомври 2023 година „ПРИЛЕП 2023“

најдобрите ветерани од балканов ќе се појават на татамите во Прилеп

142
Џудо Федерацијата на Република Северна Македонија оваа година организира Балканско првенство за ветерани/ки кој ќе се одржи од 27 до 29 октомври 2023 година во Прилеп.
На овој настан учество ќе земат ветераните од балканските земји.Земјите учеснички ќе пристигнуваат денес во Прилеп во периодот од 09:00 до 18:00 часот.Акредитацијата ќе се одржи во Хотел Кристал Палас од 12:00 до 18:00 часот.Неофицијалното и Официјалното мерење ќе се одржи во Хотел Кристал Палас.Неофицијално мерење ветерани/ки 16:00-18:00 часот.Официјално мерење ветерани/ки 18:00-19:00 часот.Ждребот ќе се одржи во Хотел Кристал Палас во 19:00 часот.Првенството ќе се одржи во спортската сала при СОУ„Ристе Ристески – Ричко – Прилеп со адреса на ул. Браќа Миладиновци бр.133, 7500 – Прилеп.
Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе