ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Боево гаѓање деновиве во прилепско, битолско, демирхисарско…

253

На 24.09.2023, недела, од 08.00 до 12.00 часот на место викано „Леково” – прилепско,  ќе се спроведе боево гаѓање од страна на припадниците на резервниот состав на полицијата .

Се замолуваат граѓаните во наведениот период да не се движат во тој реон, односно во непосредна близина на стрелиштето инвормираат од СВР Битола.

Воедно боево гаѓање (21.09.2023 од 08.00 до 12.00 часот че има и  на место викано „Билбил Камен” ,битолско каде ќе се спроведе боево гаѓање од страна на припадниците на полицијата, како и на 23.09.2023 сабота , од 08.00 до околу 12.00 часот на место викано „Присој” – с.Суводол, демирхисарско каде ќе се спроведе боево гаѓање од страна на припадниците на резервниот состав на полицијата .

На сит локации,во тој период се замолуваат граѓаните да не се движат во тие реони.

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе