ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Боемски звук и хитовски ритам – Само на добро нека е вистинско музичко освежување во македонскиот етер (ВИДЕО + ФОТО)

Музика за душа - Само на добро нека е !!!

474

Боемски звук , хитовски ритам , испеана од срце и со многу љубов кон музиката.Прилепчанецот Филип Николоски пласираше нов негов музички хит кој со сигурност ќе биде дел од секоја веселба  , од секоја забава…..Зошто ? Затоа што песната е испеана од нашиот Филип , кој во отворената програма РАДИО ШТО СЕ ГЛЕДА  рече дека од досега трите негови авторски песни оваа му е на срце и верува дека САМО НА ДОБРО НЕКА Е  ќе биде песна и видео запис по кој ќе го препознаваат насекаде.

Филип се надева дека ќе продолжи во ист ритам да се надоградува себеси но во исто време и да го комплетира неговиот албум а како што самиот рече при гостувањето ќе му биде мило и драго да се претстави пред својата публика со негов АЛБУМ  а здравје боже и концерт.

Во продолжение и разговорот со Филип Николоски , секогаш позитивен , насмеан и со голема љубов кон она што го работи , а тоа е музиката.Секако Радио Пела му посакува многу успеси во неговата музичка кариера.

 

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе