ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Божиќен ручек за 500 деца во Прилеп

273

Заедничкиот Божикен ручек по 17 пат на Божик, утре, сабота ќе се одржи во Прилеп. Околу 500 деца од сите краишта на земјава ќе седнат заедно на Божикниот ручек и ќе ги упатат своите пораки за мир, благосостојба и радост на децата и безгрижно детство. Манифестацијата ја организира здружението Детската амбасада за сите деца во светот.

Целта и значењето на овој настан се мотив за нашата посветеност кон единството на децата, сплотени под едно небо, без никакви разлики по верска, етничка, јазична, или било која друга определба на децата, вели Петар Стојаноски од здружението.

Ручекот кој е на Божик напладне во прилепскиот хотел „Кристал Палас” ќе го благослови митрополитот Петар кој е и покровител, а како домаќин своите желби за безгрижен живот на децата ќе им ги упати прилепскиот градоначалник Борче Јовчески.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе