CSS Template

Важни три бода за РК Прилеп

76
Avtokontrol1

Избраниците на Горан Кузманоски вечерва „нанижаа“ три важни бода за зацврстување на втората позиција и опсатнок во лигата во рамките на плеј аутот. На домашен терен ракометарките на Прилеп славеа со 31-28, (полувреме 17-12) против екипата на Работнички од Скопје и потврдија дека со добра одбрана и кавлитетна игра можат да бидат вистинско изненадување во лигата.

Домашниот состав целата работа ја заврши на поетокот од првото полувреме и имаше предност од пет гола на полувреме 17-12, а потоа резултатската предност само се одржуваше, со што прилепчани до крајот на натпреварот не дозволија изненадување. Работнички беше немоќен во овој дуел за да се избори за позитивен резултат и си замине со пораз од денешното гостување во Прилеп

Со оваа победа РК Прилеп, со трите бода, се зацврсти на втората позиција на табелата и е веднаш зад екипата на Тиквеш.


semm
Farma Dolneni
Vivafarm