СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

CSS Template

Велосипедист повредил дете пешак и побегнал

227

Велосипед удрил во малолетен пешак и побегнал, соопшти полицијата. Незгодата се случила вчера каде во 12:30 часот во ОВР Прилеп било пријавено дека на ул. Диме Димески во Прилеп, велосипед управуван од засега непознат возач удрил во малолетен пешак од Прилеп, по што го напуштил местотото на настанот.

Притоа, пешакот се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Градската општа болница Прилеп.

 

Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од Полициската станица Прилеп и се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Facebook Notice for EU! You need to login to view and post FB Comments!
Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе