CSS Template

Велосипедист тешко се повредил при удар во паркирано возило

132

На 20.07.2021 во 23.50 часот во Полициската станица Прилеп било пријавено дека на ул.„Димо Наредникот“, велосипед управуван од З.Б.(43) од Прилеп удрил во паркирано патничко моторно возило „пежо 206“ со прилепски регистарски ознаки, сопственост на Д.К.(46) од Прилеп. Во незгодата велосипедистот се здобил со тешки телесни повреди констатирани во Општата болница Прилеп. Извршен бил увид на местото на
настанот од увидна екипа од Полициската станица Прилеп.


Vivafarm