СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

CSS Template

Си ветија фер кампања

340

Двајцата кандидати за градоначалници за Општина Крушево, актуелниот градоначалник на Крушево, Томе Христоски како кандидат за градоначалник на СДСМ и кандидатот за градоначалник на Опшина Крушево од редовите на ВМРО ДПМНЕ , Билјана Проеска, во присуство на членовите на ОИК -Крушево,   го потпиша  Кодексот за фер и демократски избори и се заложија да победи подобриот кандидат на престојните локални избори.

Како одговорни политчари и двајцата кандидати си ветија дека ќе имаат кампања без меѓусебни навреди, омаловажувања и говор на омраза, кампања во која, ќе се натпреваруваат со идеи и проекти, а не со меѓусебни навреди и клевети. Кандидатите си подадоа рака и си ветија дека нивните кампањаи ќе се одвиват за  обдинување, а не во предизвикување на раздор меѓу граѓаните.

Кампањата за престојните локални избори започнува на 27 септември.

Facebook Notice for EU! You need to login to view and post FB Comments!
Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе