ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Вечниот Бог – музички подарок за празниците од здружението Бадникови поворки (ВИДЕО + ФОТО )

Ламбе Алабакоски , Антониа Гиговска и децата од Златно Славејче

159

Уште една нова , трета верзија на “Вечниот Бог” , ја подаруваат од здружението “Бадникови поворки “ а во изведба на Ламбе Алабакоски , Антониа Гиговска и дечињата од Златно Славејче.Видео записот е во режија на Дејан Пројковски , камера и монтажа на Стојан Стојановски а Горан Пројковски се јавува како директор на фотографија.

Од здружението Бадникови Поворки велат дека е создадено  дело што треба да го предизвика вниманието на новата генерација деца, на коишто треба да им се  пренесе  православната  традиција на празнување Бадник и Божик, онака како што нашите претци ни ја оставиле нам во предание.

 

 

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе