СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

CSS Template

(Видео)Фудбалски Прилеп славеш за пласман на Европско

308

Македонија денеска обезбеди пласман на Европското првенство во 2021 година и ги израдува сите Македонци. Сонот стана реалност, а Прилеп не остана воздржан на историската победа на сениорската машка фудбалска репрезентација!

Како Прилеп ја прослави победата на Македонската фудбалска репрезентација? Прилепчани со автомобили и знамиња, излегоа низ улиците и го прославуваат историскиот дебитантски пласман на Македонија на Европското првенство.

Facebook Notice for EU! You need to login to view and post FB Comments!
Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе