ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

(ВИДЕО) Датумот пролонгиран, локацијата иста, течат финалните подготовки за Прилепскиот пивски викенд

152

Датумот е пролонгиран за месец и половина, но локацијата останува иста. Манифестацијата на пивото, скарата и добрата забава, по која што Прилеп беше препознатлив изминативе 20 години сепак ќе се одржи на добро познатата локација во центарот на градот.

Од утре наутро, булеварот Гоце Делчев се затвора за финалните подготовки – поставување на централната бина и штандовите. Централната бина ќе биде пред Комерцијална банка, а ќе се користи и Камената бина за изведувачите од Македонија и од регионов после 1 часот. Водители на годинешниот Прилеп пивски викенд (Prilep Beer Weekend ) ќе бидат Стефан Лазоров и Ева Јовановска. За текот на подготовките, за концептот и дали ќе има некакви новини од разговорот за програмата „Радио што се гледа“ со  Дарко Крстески од продукцијата Евент груп, организатор на манифестацијата.

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе