ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

(Видео) Исчезна 64 годишен жител од Крушево! Семејството бара помош!

3.662

 

Вчера,  22 декември,  околу 11,оо часот , исчезна 64 -годишниот, Киро Пупуноски од Крушево.  Човекот последно е виден на безбедносните видео камери како го напушта својот дом .  Облечен е во црна блуза,  јакна и црни тренерки со бели траки.

Лицето е со деменција. Напуштајќи го својот дом се упатило во непознат правец. Полицијата трага по исчезнатото лице.

Семејството бара помош и апелира секој еден кој го има забележано ова лице да  ги контактира на тел:    078 466 516

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе