ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Викендов започнува летното сметање на времето

235

Летното сметање на времето во 2023 година започнува во недела, на 26 март. Таа ноќ ќе спиеме еден час помалку, но денот ќе биде подолг. Ноќта помеѓу сабота 25 март и недела 26 март стрелките ќе ги поместиме еден час понапред, односно од 02 до 03 часот.

Часовникот се менува двапати годишно – последниот викенд во март се префрла на летно сметање на времето, додека последниот викенд во октомври започнува зимското сметање на времето.

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе