ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Внимателно! Ќе се одржи боево гаѓање (30.05 2023) во Леково

102

Утре, (30.05.2023 г ) во време од 09.00 до 15.00 часот на стрелиштето “Леково“ ке се реализира боево гаѓање.
Во горенаведеното време,  реонот на стрелиштето „Леково„ е забранета зона. За таа цел се забранува секакво движење на лица и стока во реонот на стрелиштето.

Се предупредуваат сите лица кои по завршувањето на гаѓањето во реонот на стрелиштето доколку најдат неексплодирани зрна односно проектили, да не ги фаќаат и за тоа да ги известат органите на МВР и командата на гарниозонот во Прилеп, информираа од Регионален центар за управување со кризи – Прилеп

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе