ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Вонредна временска прогноза не’ очекува нестабилно време со пороен дожд и грмежи

667

Под влијание на влажна и нестабилна воздушна маса, денеска, четврток, во ноќните часови и утре,петок, на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, локално во форма на невреме со интензивен пороен дожд, силен ветер и услови за појава на град, соопшти УХМР. 

Нестабилноста од вечерва ќе продолжи и утре претпладне, времето ќе биде променливо облачно, на повеќе места со пороен дожд и грмежи , локално во форма на краткотрајно невреме со интензивен пороен дожд , силен ветер и услови за појава на град.
За време на викендот ќе преовладува стабилно време, а во почетокот на следната седмица во попладневните часови повторно ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи .

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе