ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Во еден ден санкционирани 22 возачи кои возеле пребрзо во регионот на Пелагонија, од нив половината во Прилеп

105

22 возачи возеле пребрзо на територија на СВР Битола. На 04.05.2022 на територијата на СВР Битола,
полициски службеници спроведоа акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваaт возила со
брзина поголема од пропишаната.

Притоа, санкционирани биле 22 возачи, од кои 7 санкции на територија на Ресен, 3 санкции во Битола, 9 на
територија на Прилеп, 1 во Демир Хисар и 2 во Македонски брод. Засилените сообраќајни контроли
продолжуваат и во наредните денови. „Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и
прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот и заедно да придонесеме за посигурни патишта.„ -се вели во соопштението од СВР Битола

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе