ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Во Кривогаштани приведен бегалец од затвор

235

На 30.01.2023 на ул.„Гоце Делчев“ во с.Кривогаштани, прилепско, полициски службеници од СВР Битола – Полициско одделение Кривогаштани го привеле П.М.(36) од с.Кривогаштани. Тој бил баран по потерница по наредба на Казнено-поправната установа Затвор Прилеп заради бегство од затворот. Лицето било спроведено во установата за доиздржување на казна затвор во траење од две години и три месеци.

На 31.01.2023 во ОВР Прилеп, Н.Т.(25) од Прилеп пријавил дека на работното место како обезбедување во казино во Прилеп, бил физички нападнат од три лица гости во објектот. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе