СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

CSS Template

Во Крушево доделени уверенијата за градоначалник и членови на Советот

397

На градоначалникот на општина Крушево Томе Христоски и новоизбраните советници во Советот на општина Крушево им беа доделени уверенијата од страна на претседателот на Општинската изборна комисија Драгана Куртеска Филипоска. Старо – новиот градоначалник им честита на новоизбраните и им посака успешна работа без ограничувањата кои ги носат партиите.

„Ви честитам на сите и ви посакувам вашата работа да биде запаметена. Сега наш интерес е Крушево и сите сме од една партија. Со среќа!“, порача градоначалникот Христоски.

Се очекува конститутивната седница да се одржи во најбрз можен рок.

Новиот состав на Советот на општина Крушево за периодот 2021 – 2025 година се состои од 6 советници од коалицијата предводена од СДСМ, 4 од ВМРО ДПМНЕ и 1 советник од Алијанса за Албанците.

Facebook Notice for EU! You need to login to view and post FB Comments!
Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе