ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Во Прилеп се степале во продавница, во Крушево две жени тврделе дека соседот ги нападнал нивните деца

Од полицискиот билтен

1.029

Се степале во продавница, па полицијата било потребно да интервенира. Имено, М.Н.(61) од Прилеп пријавил во ОВР Прилеп дека во продажен објект на ул.„Браќа Ламески“ бил физички нападнат од две лица , вчера на 13.02.2023 .
А, во Крушево ве жени тврделе дека нивниот соседот ги нападнал нивните деца. За ова  на 13.02.2023 во ОВР Крушево, Н.В.(44) и С.Е.Т.(38), двете од Крушево, пријавиле дека нивните малолетни деца биле нападнати од соседот М.С.

Се преземаат мерки за расчистување на двата случајот.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе