ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

ВО САБОТА БОКС ВО ПРИЛЕП : Четврто коло младинска и прва лига во бокс – технички организатор БК АС – Прилеп (ФОТО)

Напред БК АС Прилеп !!!

226

Во организанија на боксерскиот клуб “АС” од Прилеп и Националната Боксерска Федерација во Прилеп ќе се одржи чевртото коло од младинската и прва лига во бокс на Македонија. Во 13.00 часот ќе се одржат уводните борби за деца а во 14.00 часот ќе започнат официјалните борби.

Од БК “АС” – Прилеп ќе настапат околу 16 боксери во уводните и официјалните борби. По подолга пауза прилепската публика ќе има можност да ги погледне најдобрите боксери од земјава во овие категории а во исто време и да ја даде подршката за прилепските натпреварувачи кои се и лидери во моментов во земјава по освоени бодови.Па затоа од клубот ветуваат одлична организација и претставување во најдобро светло.Борбите ќе се одржат во сабота на 22.10 во салата од средното општинско училиште Ристе Ристески – Ричко во Прилеп.

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе