ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Во селата Бонче и Дрен има шумски пожар

151

Центарот за управување со кризи (ЦУК) информира дека попладнево пожари имало во атарите на велешкото село Бисрица, во атарот на прилепските села Бонче и Дрен, како и над тетовското село Боговиње. Горат ниви и стрништа, а во селата Бонче и Дрен двата шумски пожар се сеуште активни

Од Центарот за управување со кризи тврдат дека пожарот е пријавен од 08:42  во село Бонче,а таму  Интервенираат тројца пожарникари и едно противпожарно возило.

Од 09:35 часот има шумски пожар и во село Дрен, кај манастирот „Свети Илија“ . Интервенираат тројца пожарникари и едно противпожарно возило.

Само пред два дена во Општина Прилеп се одржана а седница на Регионален штаб на ПО-РЦУК Прилеп за превентива и заштита на населението и човечките добра, со посебен осврт на шумските пожари, пожари на отворен простор поради сувата вегетација.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе