ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Во сообраќајната незгода во населбата Точила две лица се здобиле со тешки телесни повреди

474

Во сообраќајната незгода која се случи утринава според информациите од СВР Битола две лица се здобиле со тешки телесни повреди.

„Денеска (03.05.2022) околу 05.45 часот во ОВР Прилеп било пријавено дека во населба Точила, кај црква Св.Петка, се случила сообраќајна несреќа помеѓу два автобуси, превозници на работници од фирми, од кои едниот празен, а другиот бил со патници. Според првичните информации, во несреќата две лица се здобиле с о тешки телесни повреди, констатирани во Општа болница Прилеп, а други патници се здобиле со повреди, но се уште нема потврда за карактер на повреди. Ова се првични неофицијални информации. Увидот е во тек,“ стои во информацијата од СВР Битола.

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе