ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Во тепачка прилепчанец се здобил со тешки телесни повреди

662

На 13.11.2022 на Градскиот базен во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп ги лишиле од слобода Д.А.(26), В.А.(20), И.Џ.(23) и С.Џ.(29), сите од Прилеп, затоа што во 22.52 часот го нарушиле јавниот ред и мир со учество во физичка пресметка во која биле употребени разни предмети и во која со тешки телесни повреди се здобил М.Џ.(40) од Прилеп, констатирани во болницата во Прилеп. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе