ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Германски државјанин, параглајдерист се здобил со тешки телесни повреди

138

На 05.07.2024 во 14.35 часот во ОВР Крушево било пријавено дека во 13.45 часот во Итна медицинска помош Крушево бил донесен германскиот државјанин Ф.Е., со повреди здобиени при летање со параглајдер. Тој бил пренесен во Градска болница во Прилеп, каде му биле констатирани тешки телесни повреди.

 

ЗА ВАС! Следете ги информациите и на интернет радиото од РАДИО ПЕЛА https://live.mkdstream.com/public/radiope секој работен ден за најновите случувања од Пелагонија во ударните вести „Пелагониска хроника“ во 16,30 часот

ВЕСТИ:  6,30, 09,00 , 14,30 ,16,30, 19,30

 

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе