СЛУШАЈТЕ ВО ЖИВО

CSS Template

Гласањето ќе продолжи и по 19 часот, ако е потребно, вели Даштевски

262

За граѓаните кои ќе се најдат на избирачките места и во дворовите на објектите по 19 часот, гласањето ќе се продолжи, истакна претседателот на Државната изборна комисија (ДИК) Александар Даштевски охрабрувајќи ги граѓаните масовно да излезат и да гласаат на локалните избори. ДИК преку мејл ги известил општинските изборни комисии да ги информираат избирачките одбори за ваквата одлука.

Метежите, односно успорувањето на гласањето на тековните избори се должи на многуте страници на избирачкиот список, добиените отпечатоци од прсти, како и поради мерките за заштита од коронавирус, според претседателот на ДИК Александар Даштевски.

 

Facebook Notice for EU! You need to login to view and post FB Comments!
Vivafarm

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе