ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Горивата поскапуваат

55

Регулаторната комисија за енергетика одлучи за новите цени на горивата. Има поскапување на сите деривати: цената на ЕУРОСУПЕР 95 и на ЕУРОСУПЕР 98 се зголемува за 1 денар, и од утре ќе се продаваат по цена од 84 денари, односно 86 денари. Цената за ЕУРОДИЗЕЛ се зголемува за 0,5 денари, и ќе изнесува 77 денари.Цената на екстралесното масло се зголемува за 0,5 денари, и од утре ќе се продава 75,5 денари. Расте и цената на мазутот за 0,6 денари, и од утре ќе е продава за 48,6 денари по килограм.

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе