ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Го тепал братот му, па потоа физички го нападнал и полицискиот службеник

236

Од полицискиот билтен следната информација:

На 19.06.2024 во 20.20 часот на ул.„Васко Карангелески“ во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп го лишиле од слобода Б.Д.(39) од Прилеп затоа што физички нападнал полициски службеник кој извршувал службени дејствија и затоа што претходно Б.Д.  го нарушил јавниот ред и мир со физички напад врз неговиот брат.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

 

 

Фотографијата  од насловната страна не содејствува на настанот и е преземена од друг текст.

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе