ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Градоначалникот Јовчески упати велигденска честитка

37

По повод овој голем ден, Христовото воскресение – Велигден на сите наши сограѓани, православни христијани им посакувам многу здравје, среќа и бериќет, им посакувам во мир и благосостојба да ги поминат претстојните Велигденски празници заедно со своите семејства.

Големиот христијански празник Велигден ни дава можност да шириме љубов и позитивна енергија, да се грижиме и правиме добри дела, да ја чуваме традицијата, да го негуваме културното и историското наследство, да ја негуваме верата и да бидеме сплотени во зачувувањето на нашиот македонски идентитет.

Вербата и искреноста имајте ги во вашите души не само за овој празник, туку во текот на целиот ваш живот, сакајте се,
простувајте и во Бога верувајте.

Ви го честитам Велигден и ви посакувам да го поминете во прекрасна топла атмосфера со своите фамилии.

Христос воскресе – навистина воскресе!
Честит Велигден!

Градоначалник на општина Прилеп,
Борче Јовчески

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе