ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Грмотевици град и дожд во Прилеп

759

Во попладневните чесови во Прилеп времето облачно и нестабилно со пороен дожд и град колку лешник.

Силна нестабилност е проследена со интензивен пороен дожд и електрични празнења, како и силен ветер.

Минималната температура се движеше во интервал од 14 до 23, а максималната  достигна од 26  степени.

За утре метеролозите најавуваат умерено облачно време со пониска температура, а на места ќе има услови за краткотраен слаб дожд.

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе