ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Двајца прилепчани притоврени заради поседување марихуана

240

Вчера во Прилеп, полициски службеници од СВР Битола-ОВР Прилеп ги лишиле од слобода лицата Д.Д.(21) и Д.Р.(27), двајцата од Прилеп.

Полицијата, со судска наредба , извршила  претрес во домот и други помошни простории на лицето Д.Д.,  каде  бил затекнат Д.Р , и кај него била пронајдена и одземена марихуана.

Двајцата биле задржани во полициска станица и по документирање на случајот ќе следува соодветна пријава.

Активностите се дел од проектот „Поддршка на изборни реформи” на Владата на Швајцарија, имплементиран од Меѓународната фондација за изборни системи (ИФЕС). Искажаните ставови, мислења и содржини на овие активности не мора да ги отсликуваат ставовите на донаторот, проектот или имплементаторот #CHinMK

Vivafarm
Comments
Вчитување...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе