ПЕЛА YU хитови

ПЕЛА МАК забавно

PELA CAFE

ПЕЛА МАК народно

ПЕЛА YU фолк

CSS Template

Два медали за прилепските боксери од БК АС од интернационалниот турнир “Арена куп ” Скопје 2023 (ФОТО)

продолжува жетвата на медали за БК АС ПРИЛЕП

213
На интернационалниот турнир “Арена Куп” Скопје 2023 што се одржа  на 28 мај во Арена Борис Трајковски а во организација на БК Чаир и НБФ, нашите боксери освоија златен и сребрен медал.
Матеј Чатлески го освои златниот медал а воедно и пехарот за најдобар борбен пар. Марко Петрески го освои сребрениот медал.Продолжува континуитетот на прилепскиот боксерски клуб и неговите членови.Медалите се добредојдени секогаш.

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе